Na co należy zwracać uwagę

Przed zakupem Passata musimy na spokojnie przejrzeć wszystkie możliwe warianty, mamy naprawde spory wybór, model, silnik, wyposażenie no i najważniejszy stan techniczny, poniżej opisze kilka najważniejszy rzeczy do sprawdzenia przed zakupem.

1. HISTORIA AUTA
Gdy kupujemy auto używanie,  musimy podejść do tego na chłodno, w końcu to sprzedającemu zależy żeby sprzedać nie nam, my mamy szeroki wybór. Jeżeli auto jest sprowadzane z zagranicy poproście właściciela o ko VIN, po tym kodzie u mechanika możecie sprawdzić całą historia auta jak na spowiedzi. Ważne jest by znać historie auta by dowiedzieć się czy np zegar nie był cofany. Czasem można się spotkać z ofertami typu „VW PASSAT rocznik 1998 przebieg 80 tys. KM jak nowy! ” ukh… bzdura w 3/4 przypadków coś musiało z nim być.

2. STAN TECHNICZNY I WIZUALNY

Mniejszą wagę przykuwajcie na lakier i nie przejmujcie się jak auto było już raz ponownie lakierowane, przywalić w słupek zadrapać o krzaki rzecz ludzka nie ma co się przejmować. Większą uwagę zwróćcie na podwozie czy nie jest uszkodzone, czy nie ma żadnych szpachli, pęknięć. sprawdźcie również czy woda nie zbiera się pod wycieraczkami. Jeżeli zbiera się po stronie pasażera wystarczy przewietrzyć, natomiast jeśli po stronie kierowcy sprawdźcie wszystkie układy elektryczne, szyby, zamek centralny itd.  Kolejne ze spraw technicznych to zawieszenie czy nie skrzypi no i w sumie najważniejsze silnik czy w ogóle odpala 😉

Na zakończenie doradzę jeszcze od czego możecie zacząć, Niech właściciel pokaże wam papiery zakupu oraz nr rejestracyjny żeby potem nie okazało się że jeździcie pojazdem kradzionym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz